Zpět na hlavní stránku
 
Občasník spolča z Jilemnicka - číslo 4 / 8. listopadu 2003
Koncert skupiny VeKa
V neděli 21. 9. se nás asi dvacet rozhodlo vydat auty na koncert skupiny VEKA (měli jsme s nimi například dobré zkušenosti z posledního diecézního setkání v Hradci Králové) do Jičína. Do města pohádek jsme dorazili asi deset minut před začátkem koncertu. Sešli jsme se s různými lidmi a většina z nás se s nimi hned dala do řeči. A tak nám přišlo vhod i desetiminutové zpoždění začátku koncertu kvůli technickým problémům. Poté, co jsme vešli do chrámu a usadili se do lavic, začal asi 45 minutový blok písní (s menšími přestávkami),
který se skládal z písní již druhého alba Zajeď na hlubinu (natočeného na Celostátním setkání animátorů v Třešti), které zde bylo pokřtěno P. Pavlem Rouskem. Za výborný výkon jsme účinkujícím poděkovali vydatným potleskem.
  Poté jsme se dohodli, že pěkné odpoledne zakončíme modlitbou, a proto jsme zabočili k lesíku. Zde jsme se krátce pomodlili a rozjeli se do svých domovů. (další fotky viz. fotogalerie)
-fm-

Mladík se vrací z pouti celý potrhaný.
Matka na něho udeří: "Vy jste se stavili v hospodě a poprali jste se!"
"Ale ne, mami," odpovídá syn. "Naše procesí vyprošovalo vláhu pro příští úrodu, no a potkali jsme druhé procesí, které bylo zase ve žních prosit o sucho!"

Svatý Ignác chtěl, aby talentovaní kazatelé z řad jezuitů procvičovali své hlasy v obrovských zříceninách starého Říma.
Dnešní představitel Tovaryšstva Ježíšova k tomu dodává: "Jak mohl být tak prozřetelný, že věděl, že kazatelé budou muset být schopní zvládat i prázdné prostory ?!"


str. 1, str. 2, str. 3 >> strana 4 <<  
 
Správce stránek František Válek. Hostujeme u SHOSTING. Chcete-li, přihlašte se.