Zpět na hlavní stránku
 
Občasník spolča z Jilemnicka - číslo 4 / 8. listopadu 2003
Stalo se nejen o prázdninách
O prázdninách, kdy se nekonají pravidelná setkání spolča jsme měli možnost navštívit příchovickou faru, kde nás s otevřenou náručí přivítal otec Vláďa se svým vycvičeným týmem. Pro nás to bylo o to zajímavější, že v týmu se o letošních prázdninách zabydloval jeden z nás - totiž aktivní člen jilemnického spolča Jenda L. I když výlet do Příchovic nebyl ze strany spolča nijak zvlášť organizovaný, o to milejší bylo, když jsme se tam sešli v nepřehlédnutelném (a nepřeslechnu-
telném) počtu. Bylo o nás perfektně postaráno - zajištěné nezbytné podmínky pro přežití (jídlo, pití, nocleh) a zejména po stránce duchovní jsme se při různých témátkách a diskusích vyžili do sytosti. :o)
Nesmím zapomenout také na odreagování a nebo také s prominutím "vyblbnutí", které nám bylo zajištěno prostřednictvím výletu a při sportech (volejbal a fotbal). Někdo strávil v Příchovicích méně, někdo více času, ale asi všichni, kteří na onom místě pobývali musí říci, že se nejednalo o pouhé strávení času, ale přímo o PROŽITÍ volných dnů, které nám naše školství poskytlo ;-) Setkali jsme se s mnoha super lidičkama, kteří byli obdarováni stejně velkým darem jako my - vírou! Navázali jsme nová přátelství, popřípadě upevnili přátelské vazby již dříve vzniklé. Kdybych si měl zahrát na učitele a hodnotit chvíle prožité v Příchovicích, neváhal bych dát jedničku! Zkrátka bylo to bezva!!!
-rpl-

Jelikož se nám "spaní" pod širákem v Příchovicích moc líbilo, rozhodli jsme se uspořádat něco podobného u nás doma. Po několika SMSkách a telefonátech jsme se sjeli k Hrubým. Najedli se, nalezli vhodné místo ke spaní a nakonec každý zaujal své místečko ve spacáku. Ale moc jsme toho nenaspali, jelikož zanedlouho přišla bouřka! Ta nás však nezlobila moc dlouho. Po několika marných pokusech dostat se do domu, všichni spáči rozbalili opět své spacáky, ale již na dvorku. Bouřce se po nás však natolik stýskalo, že jsme velice rádi vyměnili přírodní prostředí za útulný obývák Hrubých.
Moc se nám tam líbilo, a proto jsme se druhý den sešli v Peřimově u Lukšových. Stihli jsme si opéct "buřty", ale štěstí nám znovu nepřálo. Spaní pod širákem se podruhé změnilo na "spaní" v chalupě. Po zkonzumování "buřtů" následovala naše velmi oblíbená hra UNO. A pak se už jenom povídalo, povídalo a povídalo. Někteří jedinci vydrželi nespat až do rána. Po probuzení následovala mše svatá v Nové Pace, kde jsme měli možnost poděkovat Pánu za pěkné chvíle prožité uprostřed společenství. Všichni rádi vzpomínáme na prázdniny a těšíme se na další :-)
(fotky viz. fotogalerie) -luh-

str. 1 >> strana 2 << str. 3, str. 4
 
Správce stránek František Válek. Hostujeme u SHOSTING. Chcete-li, přihlašte se.