Zpět na hlavní stránku
 
Občasník spolča z Jilemnicka - číslo 1 / 22. února 2003
Výzva ...
Modleme se za ministranty pro farnost. Je jich dost a přece někdy málo ...

Stalo se ...
21.12.2002 "Vánoční" spolčo u Toničky, kam pod heslem "Pozdě, ale přece" dorazil i páter Pavel Jandejsek. Tohoto setkání se účastnilo rekordních 34 účastníků, kteří si mezi sebou předávali dárky.

3.1.2003 Setkání na jilemnické faře, kde nám páter Ivo Kvapil, kněz z Jablonce n. Jizerou, velice poutavě (a poněkud nezvykle) povídal o Svátosti smíření. Celého spolča se účastnil také náš (tedy domácí) páter Václav Zemanec, který povídání místy doplňoval a tak vznikla zajímavá diskuse.

18.1.2003 Spolčo na faře s P. Vláďou Novákem. Na tomto setkání jsme si společně zahráli hru, zazpívali a Vláďa se s námi podělil o zážitky ze setkání kněží v Římě. Jen tak mimochodem byli jsme první v celé republice, komu vyřídil pozdravy z Itálie.

14.2.2003 Páter Ivo Kvapil nám povídal na téma Základní stupně duchovního života, kdy nás seznámil s různými pohledy svatých, jako byli sv. Benedikt a sv. Terezie z Avily.
-rpl-
Výprava našeho
spolča do Příchovic.


   Malá část z našeho spolča se vydala na lyže do Příchovic. Cíl byl pěkně si zalyžovat a načerpat duchovní zážitky.
   Do Příchovic jsme jeli dvěma auty, jedno řídil František Válek mladší a druhé Jaroslav Svěcený. Prvně zmiňovaný řidič vezl hlavně lyže a některá jiná zavazadla. První várka dorazila do Příchovic o 20 minut dříve.ale šťastně dorazilo i druhé auto. Dopoledne jsme se vybalili a poté jsme šli okouknout letos nově postavenou lanovku, která obsluhovala lyžařský vlek v Rejdicích. Po návratu nás čekal oběd.
   Ve dvě hodiny odpoledne jsme dorazili na vlek v Rejdicich. Bylo tam krásné počasí a sluníčko poměrně hřálo. Na delším vleku, kde jezdila „dvojsedačkovka“jsme za odpoledne najeli 8-9 krásných jízd. Nevyhnuli jsme se menším nehodám, díky bohu se však nikomu z nás nestal žádný úraz. Když ve čtyři hodiny skončila tzv. dvojsedačkovka jezdit, šli jsme na menší vlek. Potom jsme museli vyšlapat od malého vleku k autu, které stálo na silnici nad sjezdovkou. Ochotný Franta nás nadvakrát odvezl až k faře, abychom nemuseli pěšky.
... pokračování str. 3 ...
Protože jsme v době vydání ještě neměli fotky z pobytu, použili jsme ilustrační obrázek z pohlednice. Klikněte pro zvětšení.
str. 1 >> strana 2 << str. 3, str. 4
 
Správce stránek František Válek. Hostujeme u SHOSTING. Chcete-li, přihlašte se.