Zpět na hlavní stránku
 
Občasník spolča z Jilemnicka - číslo 1 / 22. února 2003
Spolčo
- společenství mládeže

Dva měsíce uplynuly jako voda a náš časopis Vavřineček je opět tady. Jak jste si určitě všimli, hned v záhlaví přibyly dva nové obrázky. Vlevo to je náš nový maskot spolča „Vavřineček“, o kterém vám zde něco napsal jeden z nás. Takže na nové vydání jsme se netěšili pouze my, ale i náš nový člen. Maskot je skvělý, ale neměli bychom zapomínat na svatého, kterého jsme si dali do názvu a pod jehož mocnou ochranou se scházíme. Je to svatý Vavřinec, který je i zobrazen v pravém rohu. V levé ruce má rošt, na kterém byl upálen a v pravé má palmu. A víte čeho je symbolem palma?
-red-

Výprava našeho spolča do Příchovic
Malá část z našeho spolča se vydala na lyže do Příchovic ...
- str. 2 -

Stalo se ...
21.12.2002 „Vánoční“ spolčo u Toničky, kam pod heslem...
- str. 2 vlevo -
Kocour Vavřinec.

   Celou řadu let je naše společenství bez maskota. Na vánočním Spolču jsme jednoho takového získali, a to úplnou náhodou.
Tak to je náš kocourek    Když jsme si na začátku Spolča posedali, spatřili jsme na křesle plyšového černého kocoura, který už měl asi dost za sebou.
   V malém hloučku jsme se domluvili a zeptali se Toničky, jestli bychom si ho mohli vzít jako maskota, a Tonička nám ho nechala! Jméno dostal podle časopisu Vavřineček, který je pojmenován po patronu místní farnosti jilemnické. Od té doby “putuje“ po jednotlivých rodinách členů, kteří ho mají po dobu 14 dnů (do dalšího Spolča) u sebe. Někde spí v kolébce, jinde se roztahuje na pohovce, avšak dobře se mu daří všude.
   I když je to takový “starý vypelichaný“ kocour, my si Vavřinečka vážíme a nedáme na něj dopustit.
-jlh-
  >> strana 1 << str. 2, str. 3, str. 4
 
Správce stránek František Válek. Hostujeme u SHOSTING. Chcete-li, přihlašte se.