Zpět na hlavní stránku
 
Občasník spolča z Jilemnicka - číslo 2 / 12. dubna 2003
Výzva ...
Prosme o hojnost milostí ve Svatém týdnu, abychom s radostí mohli prožít Vzkříšení a oslavit ho ještě bohatou pomlázkou na Velikonoční pondělí - už se těšíme.

Stalo se ...
10. 3. 2003 aktualizace stránek spolča - http://spolco.jilemnicko.cz, kde najdete aktuality, fotky, slova na den a odkazy na jiné internetové stránky.

15. 3. 2003 P. Jiří Šlégr nám velice zajímavě vyprávěl na téma misie, poradil nám, jak můžeme chudým pomáhat i tady v Jilemnici.

29. 3. 2003 Duchovní obnova, spolčo na faře s Mons. Josefem Suchárem. Na tomto setkání jsme se si zahráli velice poučnou hru, zazpívali a dověděli se spostu nových věcí o charitě (více viz. článek).

11. 3. 2003 Náš kocourek Vavřineček se vrátil z týdenního pobytu od paní K. ve zbrusu novém oděvu. (viz. foto str. 4)

12. 4. 2003Zaručeně nejnovější zpráva - v době “sazby” tohoto čísla se většina spolča chystá na diecézní setkání v Hradci Králové, kam odjíždíme vlakem v 6:47.
-luh-
Síla Vzkříšení

   Minulý týden jsem zcela nově pochopil význam pojmu „vzkříšení“. Připadal jsem si, jako bych lítal od čerta k ďáblu a byl nucen hasit požáry na bůhvíkolika místech současně. To poslední oč jsem v pátek večer stál , byla číkoli návštěva.
   Ale dřív než jsem na její ohlášení stihl jakkoli zareagovat, stála v mých dveřích mladá žena a žádala mne o rozhovor. Slyšel jsem se, jak ji odpovídám „samozřejmě“, ale v duchu jsem ji úpěnlivě prosil, aby mně raději nechala udělat si pořádek na psacím stole.
   Není v tom ani stín chlubivosti, když vám povím, že jsem od úklidu stolu upustil a místo toho jsem ženu vyslechl, neboť pomoc opravdu potřebovala. Byl to dlouhý a srdceryvný příběh. A když jsem si uvědomil, o kolik muselo být těžší ho vyprávět než mu naslouchat, zapomněl jsem na všechny svoje pracovní resty a s otevřeným srdcem i myslí jsem svou návštěvnici vyslechl.
   Když pak po mnoha hodinách opouštěla mou kancelář, odnášela si s sebou stejné problémy, s jakými přišla. Ale také věděla, že není sama a že je na světě někdo, kdo pokládá za důležité ji vyslechnout. A pokud jde o mne, uvědomil jsem si, že jedním z poselství vzkříšení je právě skutečnost, že nejsme nikdy sami. Pochopil jsem, že když se vědomě zpřítomníme druhým, když je nasloucháme, vzkřísíme je, obdaříme je novým životem stejně, jako jím Ježíš obdařil vás i mne.
Z knihy "Kup si los"
str. 1 >> strana 2 << str. 3, str. 4
 
Správce stránek František Válek. Hostujeme u SHOSTING. Chcete-li, přihlašte se.