Zpět na hlavní stránku
 

Vánoční "turné" Peřimovského kvarteta 2011

Ilustrační foto.
Krásné vzácné chvíle pospolu... Jedna nevánoční píseň o přátelství...
více fotografií
Zdá se, že nadpis - turné - chce mluvit o slávě, ale já chci mluvit o neopakovatelných zážitcích, které jsem při tom prožil a nechci si to uchovat jenom v hlavě, protože tam se to neuchová;)). A samozřejmě, že zde napíšu jen zlomeček. Přijměte tedy tento "deníček", který je psán skoro s dvouměsíčním zpožděním;).
Ač je to každý rok velice časově náročné -vymyslet a sladit termíny koncertů, na co kývnout, na co už ne, kdy zkoušky, repertoár a samotné koncerty - tak si říkám každý rok, že to má velikou cenu... Věřící to snad povzbudí a pohladí a nevěřících se věřím dotýká sám právě narozený Mesiáš. Chodí jich rok od roku víc a zpívají si s námi písně, které mluví o Tom, kterého většina národa aspoň na Štědrý den příjme do svých domovů.... často i nevědomky;).

Středa 28. 12. 2011 18.00 kostel sv. Kateřiny Alexandrijské ve Mříčné - náš vrchol hned na začátku;). Asi 180 lidí, tedy tolik, kolik přijde do tohoto kostelíka asi vždy po 7 týdnech v roce dohromady. Cítím jako každý rok Pána, že je zde s námi. Přijíždí i přátelé z velké dálky... Chrudim, Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, Mladá Boleslav,... z vikariátu, ale vidím zde i tváře z obce, které jsou možná poprvé v životě v kostele. Bohu díky! (Zase nemohu usnout, jak to byl silný zážitek.)

Čtvrtek 29. 12. 2011 16.00 kostel sv. Víta Borovnice - naše premiéra. Očekával jsem do deseti babiček, ale milé překvapení. Asi 50 lidí, z toho cca 15 dětí, mladí a střední generace. Pán zase zaséval a my jsme měli tu čest být u toho a mohli jsme i u toho mrznout - tedy obětovat aspoň něco;). Po koncertě jsme měli ještě pěkné setkání s panem starostou a jeho rodinou.

Pátek 30. 12. 2011 14.30 SD Jilm Jilemnice, svaz invalidů – již naše druhé vystoupení před tímto publikem. Prodalo se zde nečekaně hodně našich CD;). Inu pokrok se dotýká každého.

Pátek 30. 12. 2011 18.00 Kundratice, sál Obecního domu – již po šesté jsme zavítali do obce spadající pod naši mříčenskou farnost, kde vše krásně připravují a osobně zvou Pavlína Hejsková, Vlasta Kovářová, Jitka Valentová a další. Sál se oproti předchozím rokům zaplnil minimálně o další polovinu. Přibližně 80 posluchačů přišlo prožít – snad pěkný;) – vánoční večer. Hned po koncertě připravila Jitka Valentová s pomocníky občerstvení a letos se téměř skoro všichni zdrželi, takže byla pěkná a milá příležitost s mnoha lidmi ještě popovídat… vždyť s mnohými se vidíme již minimálně po šesté, tak to jsou vlastně „staří známí“, ne?;)

Děkuji Pánu, že máme možnost již několik let nesedět doma a místo přibírání, hubnout stresem na koncertech;). Děkuji Pánu, že můžeme dělat něco tak velkého…

S vděčností Jenda Lukeš

Autor: Jenda Lukeš, publikováno: 18. 02. 2012

 
Správce stránek František Válek. Hostujeme u SHOSTING. Chcete-li, přihlašte se.