Zpět na hlavní stránku
 

25 let kněžství P. Josefa Mazury

Ilustrační foto.
Super borec pan farář;)
(Opozděně, ale přece;)))

Když se vysloví jméno pater Josef Mazura, jen málokdo neví o koho se jedná a málokdo se s tímto poutníkem knězem nesetkal a neviděl spolu s ním kus světa, neputoval na promodlená místa apod.

Otec Josef působil v letech 1986-2000 v Jablonci nad Jizerou a okolních farnostech jak královéhradecké, tak i litoměřické diecéze. Mnoho kostelů opravil, spoustu mší obětavě sloužil, aby každý se mohl setkat s živým Pánem, dělal farní setkání, spolča, zájezdy, navštěvoval rodiny, nemocné, dělal dětské mše, vánoční besídky apod. a velice mu ležela na srdci mládež, budoucnost církve, pro které dělal tzv. letní "puťáky". Nezapomenutelný a obětavý kněz. Rychlochodce předbíhal, protože co on vše stihl! Já jsem u něj poznal, že překonal požadavek z Bible... Miluje totiž druhé více než sebe.

Dále působil v Proseči u Skutče a okolí, dále v litoměřické diecézi v Rovensku pod Troskami a okolí a nyní slouží v Ústí nad Labem v části Střekov a spravuje okolní farnosti, spíše jenom rozbořené kostely a má v péči mnoho Romů.

Jelikož v červnu 2011 si připomínal 25 let kněžství, chtěl to řádně oslavit. Domluvili jsme se na sobotě 2. července v Žamberku v kostele sv. Václava, kde právě před 25 lety sloužil svoji první mši svatou.

Musím přiznat, že jako jeden z hlavních organizátorů jsem z toho měl strach, jak to vše dopadne... Naštěstí Pán požehnal počasím, několik obětavých pomocníků také poslal a tak slavnost mohla začít.

V kostele se sešlo kolem 400 poutníků z celé ČR, ale především z královéhradecké diecéze, z farností, kde otec Josífek působil.


Kázání bylo osobní a zajímavé jako vždy, takže se jistě dotklo srdcí každého. Při obětním průvodu se přinášely symboly ze života otce Mazury. Po mši byla krátká adorace a potom pohoštění na nádvoří místního zámku. Program dále pokračoval zábavným a vyprávěcím pásmem s oslavencem, nebo byla možnost navštívit poutní místo Neratov.

Bohu díky za otce Josefa a za všechny, kteří si našli čas a svou účastí ukázali, že si tohoto duchovního OTCE s velkým O a se širokým srdcem opravdu váží. I když jsem spal na tento den asi jenom 2 hodiny, ten večer jsem nemohl usnout jak byl pro mě ten den silný...

Díky, otče Josefe! a vás všechny prosím o modlitbu za otce, za jeho zdraví a za další sílu a životní elán do jeho služby Bohu a lidem (téměř na celém světě;). AŤ JE PÁN STÁLE S NÍM A AŤ MU ŽEHNÁ!

Jenda Lukeš

Více fotografií zde: https://www.signaly.cz/fotky/47727/1242598#photo-detail

Jak byl rok knezi, rikal jsem si, ze by bylo zajimave na Signalech psat o "knez roku" - jaky knez v mem zivote kdy pusobil a proc si ho vazim... Bylo by to jiste krasne svedectvi mnoha uzivatelu a i povzbuzeni... Ne, o to, kdo je nejlepsi, ale jak Buh pusobi skrze sve proste sluzebniky...

Autor: Jenda Lukeš, publikováno: 18. 02. 2012

 
Správce stránek František Válek. Hostujeme u SHOSTING. Chcete-li, přihlašte se.